Wiadomości z Katowic

Tour de Pologne w woj. śląskim - sprawdźcie jak przebiegnie trasa wyścigu

  • Dodano: 2019-07-06 11:00, aktualizacja: 2019-07-08 09:56

Trasa czterech z siedmiu etapów 76. Tour de Pologne biegnie przez województwo śląskie. Kibice z naszego regionu będą więc mieli mnóstwo okazji by podziwiać najlepszych kolarzy. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizatorzy wyścigu podpisali umowę na organizację Tour de Pologne w województwie śląskim.

Tour de... Silesia

Tour de Pologne jest wpisany do najwyższej klasy wyścigowej na świecie. W tym roku będzie bardzo dobrze obsadzony – wystartują m.in. Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Przejadą przez takie miasta jak: Katowice, Chorzów, Zabrze czy Tarnowskie Góry.

- To znakomita informacja nie tylko dla fanów kolarstwa, ale dla wszystkich mieszkańców regionu. Tour de Pologne to jedna z najlepszych imprez sportowych w Polsce, uznana marka i znakomita okazja do promocji województwa śląskiego. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, świętujemy stulecie wybuchu powstań śląskich i chcemy dotrzeć z tą informacją do naszych rodaków i utrwalić pamięć o tych wydarzeniach w powszechnej świadomości. Dlatego jeden z etapów wyścigu będzie nosił nazwę Powstań Śląskich – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Start i premia na Stadionie Śląskim

76. Tour de Pologne ruszy 3 sierpnia z Krakowa, ale już następnego dnia kolarze pojawią się na Śląsku i zostaną tu przez kilka dni. 

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – podkreśla Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Dużą atrakcją dla kibiców będzie także przejazd kolarzy przez Park Śląski. Po ostrym starcie ze Stadionu Śląskiego przejadą przez parkowe alejki i wrócą na stadion, gdzie zostanie rozegrana premia Powstań Śląskich. W Katowicach, Zabrzu, Jaworznie i Bielsku-Białej odbędzie się także kolejna edycja Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Wyścig zakończy się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.


Tour de Pologne UCI World Tour 3-9.08.2019


    1. etap: 3.08 Kraków – Kraków / 136 km
    2. etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km
    3. etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km
    4. etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km
    5. etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała / 154 km
    6. etap: 8.08 Małopolska, Zakopane / 155 km
    7. etap: 9.08 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News


Źródło: Maciej Poloczek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również