Wiadomości z Katowic

Wojciech Mazolewski wystąpi w Katowicach!

  • Dodano: 2018-01-25 11:15

28 stycznia w Katowicach zagości wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego. Wygraj wejściówki!

Tylko mistrzowie znają przepis na idealną kompozycję. Przy tworzeniu muzyki, jak i kupażu whisky niezbędne jest bowiem perfekcyjne połączenie poszczególnych elementów. Takie umiejętności przypisać można jazzmanowi Wojciechowi Mazolewskiemu, a także Mistrzowi Kupażu whisky Ballantine’s 12YO. Muzyk rozpoczął właśnie swoją współpracę z legendarną marką, w ramach której wraz ze specjalnymi gośćmi zagra cykl koncertów w największych miastach Polski. Spotykamy się 28 stycznia w klubie "Królestwo" na rondzie Ziętka w Katowicach!

Trasa nosi nazwę „Kompozycja idealna”. Nie bez powodu!

Mistrzowie swoich dziedzin

Wojciech Mazolewski, podobnie jak Master Blender, dąży do uzyskania ideału w swojej twórczości, łącząc odpowiednie dźwięki, brzmienia instrumentów a także ludzi, którzy współtworzą jego zespół. To wszystko nadaje utworom jazzmana unikatowego charakteru, kreując tym samym idealną kompozycję. Muzyk, wraz ze swoim pierwszym zespołem Pink Freud, doprowadził do przełomu w recepcji muzyki jazzowej w Polsce. Jego partner z nowego duetu to marka Ballantine’s, która jako pierwsza wprowadziła Polaków w świat whisky, co widać chociażby po jej obecności w tekstach kultury - np. w kultowym filmie Hydrozagadka z 1970 roku. Obydwaj mistrzowie podjęli się nowego, wspólnego projektu, który zaowocuje cyklem koncertów pod hasłem „Kompozycja idealna”.

Chociaż żyję muzyką 24 godziny na dobę, to wciąż gonię za nowymi wyzwaniami. Ważne są dla mnie nowe dźwięki, nowe kompozycje, nowe odkrycia. Od wielu lat mówi się, że w dziedzinie muzyki nie można wymyślić już niczego nowego. Podobnie można byłoby powiedzieć o klasycznej recepturze whisky. Mam nadzieję, że ten wspólny projekt z marką Ballantine’s udowodni wszystkim, że nie ma nic bardziej mylnego. Wszystko zmieniają nie tylko drobne niuanse, ale też lata doświadczenia  w tym, co się robi – mówi Wojciech Mazolewski.

Kompozycje koncertowe

Trzy koncerty w ramach cyklu „Kompozycja idealna” odbędą się w największych miastach w Polsce: Katowicach, Wrocławiu i  Gdańsku. Pierwszy z nich już 28 stycznia w Katowicach!  Do Wojciecha Mazolewskiego w trakcie każdego z koncertów dołączy inny gość specjalny – jeden z najbardziej popularnych, młodych wokalistów polskiej sceny muzycznej, znana od lat na rodzimym rynku artystka oraz jeden z najzdolniejszych polskich raperów. Ich nazwiska marka Ballantine’s 12YO ujawni wkrótce!

Bilety już w sprzedaży poprzez serwis CoJestGrane.pl

O mistrzu Mazolewskim

Mówią o nim propagator jazzu. To basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Trzeci studyjny album zespołu pt. „POLKA" uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos także na Wyspach Brytyjskich.

W sieci portali Silesia.info.pl możesz wygrać biety na to wydarzenie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również