Wiadomości z Katowic

WUF11 szansą na promocję Górnego Śląska. Przygotowano atrakcje dla mieszkańców!

  • Dodano: 2022-06-03 10:45

Między 26 a 30 czerwca Katowice będą gościć ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką miejską. Światowe Forum Miejskie WUF11 organizowane jest przez UN-Habitat (agendę ONZ), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. To prestiżowe wydarzenie przyciągnie tysiące uczestników z całego świata: architektów, urbanistów i ekologów. Hasło WUF11 to: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce

To największe wydarzenie dotyczące rozwoju miast w tej części Europy. W poprzednich latach światowi eksperci gościli w Barcelonie,  Rio de Janeiro czy Abu Zabi. Kolejnym gospodarzem spotkania jest stolica Górnego Śląska, czyli Katowice – symbol polskiej, udanej transformacji.

WUF11 to inspirujące wystąpienia i dyskusje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tematy poruszane przez pięć dni wydarzenia będą związane z siedmioma obszarami tematycznymi (dialogami), m.in.: „Zielona przyszłość miast”, „Innowacje i technologie” czy „Budowanie odporności miast”.

Na uczestników wydarzenia czeka wizyta w Strefie Urban EXPO, gdzie wystawcy mają możliwość zaprezentowania swoich najlepszych praktyk. Znajdzie się tam też Pawilon Polski. Będzie on konstrukcją o powierzchni 500 m2, a jego bryła ma podkreślać charakterystyczne motywy polskiego krajobrazu architektonicznego.  

11 stref WUF na mieście

Silent disco, koncert, kino plenerowe, a może zajęcia jogi? Każdy podczas WUF11 znajdzie coś dla siebie! Poza MCK będą funkcjonowały różnorodne Strefy, takie jak Miasteczko Młodych w Parku Boguckim, Strefa Centrum na katowickim rynku czy Strefa Miasta Muzyki na deptaku przy ulicy Mariackiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic i gości do skorzystania z różnorodnych atrakcji!

Udział w imprezie jest darmowy. Wystarczy się zarejestrować.

Aby to zrobić należy wypełnić formularz rejestracyjny. Szczegółowe informacje na temat zapisów i wydarzenia dostępne są na stronie internetowej - TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.