Wiadomości z Katowic

Za nami urodzinowy koncert "Kocham Katowice". Na scenie wystąpili Mrozu i Grubson!

  • Dodano: 2023-09-11 14:00

Za nami największa atrakcja przygotowana z okazji tegorocznych Urodzin Miasta Katowice. W sobotę w Strefie Kultury odbył się niezapomniany koncert "Kocham Katowice". Zobaczcie zdjęcia!

Koncert "Kocham Katowice" w ramach obchodów 158 urodzin miasta ZDJĘCIA

W sobotę 9 września na terenie katowickiej Strefy Kultury świętowaliśmy 158 urodziny miasta Katowice. W tym roku koncert poprowadzili znani artyści Mrozu i Grubson, którzy byli dyrektorami artystycznymi wydarzenia. Pierwszy koncert rozpoczął się o godzinie 17:00.

Od 2018 roku świętowanie rocznicy nadania Katowicom praw miejskich przybrało szczególną formę. Każdego roku urodzinowy koncert ma swojego dyrektora artystycznego (lub dwóch), który wraz z innymi zaproszonymi artystami tworzą unikalny repertuar dedykowany świętowaniu urodzin miasta. Tegoroczne wydarzenie poprowadzili Mrozu i Grubson, a choć obaj znajdują się w czołówce polskiej sceny muzycznej, do tej pory nie mieli okazji, by ze sobą współpracować.

Oprócz Mrozu i Grubsona na scenie wystąpili między innymi ikona lat 80 - Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni. Przed głównym koncertem jako support wystąpił wokalista i gitarzysta Rubens. W trakcie trwania wydarzenia otwarta była również Strefa Dziecka, w której Teatr Gry i Ludzie przygotował animacje dla najmłodszych, a między innymi animacje żonglerski, szkółkę szczudlarską i bębniarską, bańki mydlane oraz dmuchańce.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z koncertu "Kocham Katowice"!

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Redakcja / fot. Radosław Kaźmierczak, Hubert Grygielewicz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również