Wiadomości z Katowic

Zamiast odbywać kwarantannę po powrocie do kraju, leżał pijany na ławce w Katowicach

  • Dodano: 2020-06-01 08:15, aktualizacja: 2020-06-01 07:54

Mężczyzna, który po powrocie z zagranicy powinien odbywać kwarantannę w Bielsku Białej, leżał pijany na ławce w centrum Katowic. Interwencję wobec nietrzeźwego podjęli policjanci katowickiego oddziału prewencji, którzy pełnili służbę w naszym mieście. Za złamanie obowiązku izolacji grozi mu nawet 30 tys. złotych kary administracyjnej nałożonej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.


Kilka dni temu policjanci katowickiego oddziału prewencji, którzy pełnili służbę w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podjęli interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny.

Policjanci zwrócili na niego uwagę, kiedy na ul. Młyńskiej leżał na ławce

Zaniepokojeni podeszli w celu udzielenia pomocy, gdyż mężczyzna mógł zasłabnąć. Okazało się, że powodem słabości, była zbyt duża ilość wypitego alkoholu. Podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna powinien przebywać w Bielsku Białej, gdzie miał odbywać kwarantannę po powrocie do kraju z zagranicy. Mężczyzna dodatkowo pomimo obowiązku zasłaniania twarzy, nie miał maseczki. Ze względu na zagrożenie zdrowia, a nawet życia mężczyzny policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go zgodnie z procedurami w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Wsparcia policjantom katowickiego oddziału prewencji udzielili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zajęli się jego transportem. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został skierowany do ośrodka, w którym powinien odbywać kwarantannę. W związku ze złamaniem obowiązku izolacji przez mężczyznę, policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, każdy kto został objęty kwarantanną ma obowiązek pozostać w domu aż minie jej termin lub organ wydający decyzję poinformuje daną osobę o wygaśnięciu jej kwarantanny. W przeciwnej sytuacji osoba ta musi się liczyć z karą administracyjną sięgającą nawet 30 tys. złotych.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.