Wiadomości z Katowic

Zapisy na przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice

  • Dodano: 2021-09-08 06:30, aktualizacja: 2021-09-08 06:36

W jaki sposób zamiana samochodu na rower może wpłynąć na miejską przestrzeń i środowisko? Wkrótce będzie można się o tym przekonać. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zorganizuje przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice, który zakończy się na parkingu CINiBA. Celem będzie nie tylko promowanie zrównoważonych form przemieszczania się, ale także rozpowszechnianie idei mądrego współdzielenia przestrzeni. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (18 września) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rejestracja uczestników już ruszyła!

Tydzień mobilności: Metropolia zorganizuje przejazd rowerowy, trwają zapisy

Przejazd rowerowy odbędzie się w sobotę o godz. 10. Rowerzyści wyjadą spod Urzędu Miasta w Bytomiu (ul. Parkowa 2), przejadą przez DK 79 i zakończą na parkingu CINiBA przy ul. Bankowej 2 w Katowicach. Kolumna rowerowa będzie się przemieszczać z prędkością 8-15 km/h, a całość zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Finisz przejazdu zostanie zwieńczony wspólnym zdjęciem i nagraniem klipu promującego zrównoważoną mobilność.

Przejazd ma na celu promowanie roweru jako alternatywnego i doskonałego sposobu przemieszczania się, a także zwrócenie uwagi na udział rowerzystów w ruchu miejskim. Finał na parkingu samochodowym też nie jest przypadkowy. Wydarzenie pokaże, o ile mniej przestrzeni zajmują rowerzyści w porównaniu z liczbą miejsc parkingowych, z których musieliby skorzystać jako kierowcy samochodów.

Rejestracja na przejazd rowerowy dostępna pod linkiem: https://bit.ly/3BN03Wb

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach 16-22 września. Ideą kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy również zapoznać się z regulaminem: https://bit.ly/3zTzkqi

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Maciek

    Gratuluję organizatorom terminu . W tym samym dniu wspaniała impreza w Bytomiu - półmaraton . Jak pogodzić obie imprezy ????

  • sznita s tustym

    polska jest sto lat do zadku jesli chodzi o ścieżki rowerowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.