Wiadomości z Katowic

Zdarzenie drogowe na trasie S86 w kierunku Sosnowca. Zderzyły się trzy pojazdy!

  • Dodano: 2023-08-22 12:30

Na trasie S86 w kierunku Sosnowca doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. 

Zderzenie trzech pojazdów na trasie S86

We wtorek 22 sierpnia ok. godziny 11:15 na trasie S86 w kierunku Sosnowca na wysokości Centrum Handlowego Castorama doszło od zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, w tym samochodu ciężarowego i dwóch samochodów osobowych.

Jak tłumaczy podkomisarz Łukasz Kloc, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, kierujący samochodem ciężarowym nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu, w wyniku czego potrącił samochód osobowy, a ten uderzył w kolejny samochód osobowy.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ostatecznie nie został wykorzystany. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

- Na chwilę obecną traktujemy to jako kolizję, a nie wypadek, ponieważ na chwilę obecną nikt się nie uskarża na żadne obrażenia – powiedział podkomisarz Łukasz Kloc.

Pasy prawy i środkowy w kierunku Sosnowca są przejezdne, natomiast lewy pas jest na ten moment zablokowany. Jeden z samochodów osobowych musi zostać usunięty przy użyciu lawety. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 13:30.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również