Wiadomości z Katowic

5 wskazówek, jak przetrwać pierwsze dni szkoły

  • Dodano: 2022-08-23 16:00, aktualizacja: 2022-08-31 07:45

Zaczynasz nową szkołę? Zastanawiasz się, jak przetrwać pierwsze dni szkoły? W tym artykule podane zostały praktyczne wskazówki, jak przeżyć je możliwie najlepiej. Warto mieć optymistyczne nastawienie i znaleźć ciekawych, pozytywnie nastawionych ludzi. Należy też wyznaczyć sobie konkretne cele na przyszłość, ale przy tym nie wymagać od siebie za wiele w tych pierwszych dniach szkoły, które dla każdego są nieco stresujące. W przygotowaniu do roku szkolnego pomogą Ci odpowiednie sprzęty elektroniczne, które pozwolą na efektywną naukę, a także odprężenie po ciężkim dniu.

1. Optymistyczne podejście

Z pewnością przed pierwszymi szkolnymi dniami warto nastawić się na to, że nie będzie najgorzej - ba, może nawet będzie całkiem fajnie? Grunt to pozytywne nastawienie! Ono przyciągnie do Ciebie osoby czujące podobnie. Potraktuj pierwsze dni w szkole nie jako karę, a jako przygodę i otwarcie nowego rozdziału w swoim życiu - takie podejście może zdziałać wiele.

2. Znajdź pozytywnych ludzi

Od pierwszych dni spróbuj poznać jakieś sympatyczne osoby - w kilka osób znacznie raźniej! To może naprawdę pomóc Ci przetrwać pierwsze dni w szkole. Warto szukać ludzi pozytywnie nastawionych, otwartych na zawieranie nowych znajomości. Nie muszą to być najpopularniejsze osoby w grupie - może warto otworzyć się także na te osoby, które początkowo zachowują się cicho, są bardzo miłe, ale nieśmiałe? Mogą okazać się one w przyszłości wspaniałymi i wiernymi kompanami! Patrz optymistycznie w przyszłość i uwierz, że znajdziesz w tym roku swoją paczkę znajomych.

3. Cele na przyszłość

Ważne, byś od pierwszych dni wiedział, co chcesz w danym roku szkolnym osiągnąć, do czego będziesz dążył - jednym zdaniem: wyznacz sobie konkretne cele. Może chcesz pójść na olimpiadę matematyczną? Albo wygrać zawody w ping-ponga? A może chcesz zdobyć paczkę nietuzinkowych znajomych? Albo może zależy Ci na konkretnych studiach? Chcesz brawurowo zdać maturę? Albo przygotować się do egzaminów na uczelnię artystyczną? Wszystkie te cele są świetne! Warto tylko być pewnym swego i nie ustawać w dążeniu do nich.

4. Nie wymagaj od siebie za wiele

Cele celami, ale też nie ma co wymagać od siebie za wiele w pierwszych dniach szkoły. Zaakceptuj fakt, że te dni muszą być trochę stresujące. Pomyśl, że dla innych osób w grupie to także jest stresujący czas. Nie przejmuj się zatem, że wyglądasz na trochę zestresowanego i spiętego. Przyjrzyj się innym - czy oni nie wyglądają podobnie? W te dni postaw na odpoczynek i regenerację - z pewnością pomogą Ci w tym sprzęty elektroniczne czy zabawki. Warto od pierwszych dni dążyć do swoich celów, lecz umiejętny odpoczynek to konieczność w efektywnej nauce i podejmowaniu innych trudności.

5. Odpowiednie sprzęty

Back to school razem z Media Ekspert! Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu elektronicznemu początki szkoły nie będą Tobie straszne. Dobry sprzęt to podstawa, zarówno do nauki, jak do odpoczynku po ciężkim dniu w szkole. W Media Ekspert znajdziesz duży wybór taki najwyższej klasy produktów takich jak: laptopy, smartfony, smartwache, smartbandy i różnego rodzaju słuchawki. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu będziesz mógł cieszyć się pierwszymi dniami w szkole na całego.

Przygotuj się odpowiednio do nowego roku szkolnego, zarówno w sensie psychicznym, jak i w kontekście posiadania potrzebnych sprzętów - to na pewno się opłaci! Dla odprężenia po szkole lub w czasie przerw warto zaopatrzyć się także w zabawki - z pewnością pomogą Ci one przyjemnie przeżyć dzień, a kto wie, może do zabawy dołączy się jeden z Twoich nowo poznanych kolegów?

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.