Wiadomości z Katowic

Catering dietetyczny - inwestycja w siebie

  • Dodano: 2020-07-27 16:30, aktualizacja: 2020-07-28 17:18

Jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce niewątpliwie jest catering dietetyczny. Z roku na rok jesteśmy w stanie zaobserwować coraz większe tendencje wzrostowe zamówień w stosunku do lat ubiegłych. Dla wielu użytkowników tego typu cateringów stosowanie diety pudełkowej stało się swego rodzaju stylem życia, a nie tylko wygodną i smaczną alternatywą posiłków dla zabieganych.

Rekordowe wzrosty zamówień można zauważyć na początku roku kalendarzowego. Styczeń to dla wielu z nas miesiąc zmian w ramach postanowień noworocznych. Ostatni rok na rynku pudełek dietetycznych to również zmiany światopoglądowe firm. W odpowiedzi na potrzeby świadomych klientów  opracowały rozwiązania sprzyjające ekologii i zaczęły ograniczać wykorzystywanie plastiku stosując ekologiczne opakowania oraz sztućce.

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to łatwy i wygodny patent dla tych, którzy mimo braku na przygotowania zdrowych posiłków chcą zadbać o swoje zdrowie. Również dla tych, którzy być może i znajdą czas na przygotowywanie zróżnicowanych i ciekawych posiłków, ale nie mają pojęcia od czego zacząć. W momencie, gdy postanawiasz, że to najwyższa pora, aby zadbać o swoją sylwetkę oraz zdrowie, chcesz działać szybko. Równie szybko chcesz osiągnąć efekty co może doprowadzić do nieprzemyślanych decyzji, w konsekwencji których stracimy zapał a uzyskamy natomiast efekt yo-yo.  Decydując się na  tzw. pudełka nie musisz się niczym martwić – otrzymasz prosto pod swoje drzwi dietę całościowo spełniającą twoje potrzeby i umożliwiającą spełnić twoje cele. Świetna inwestycja w twoje zdrowie oraz samopoczucie.

Catering dietetyczny Body Chief oferuje nam pełne wyżywienie na cały dzień. Starannie odmierzone porcje od czterech do pięciu posiłków przygotowywane są przez grono profesjonalistów. Możemy wybierać spośród kilkunastu różnorodnych opcji diet – znajdziemy zestawy bezglutenowe, wegetariańskie czy bez laktozy. Znaczna część firm oferujących diety pudełkowe ma w swojej ofercie również konsultacje z ekspertem, który pomoże spersonalizować jadłospis pod nasze indywidualne potrzeby. Dzięki tym udogodnieniom zostaje nam dostarczona dieta idealnie dopasowana do nas. Zostaną uwzględnione nasze preferencje żywieniowe, alergie, cele i specjalne potrzeby np. zdrowotne. Prowadzony przez nas tryb życia również zostanie uwzględniony przy doborze odpowiedniego wariantu diety.

Dzięki pudełkom jemy zbilansowane posiłki o regularnych porach, co niweluje odczuwanie przez nasz organizm silnej potrzeby sięgnięcia po przekąski. Nie gotujesz, a więc również nie podjadasz podczas przygotowywania posiłków. Nie robisz także zakupów spożywczych, czyli również nie gromadzisz i nie uzupełniasz zapasów słonych oraz słodkich smakołyków.

Jeśli jesteś zdecydowany na zatroszczenie się o siebie zaczynając od małej rewolucji żywieniowej zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim na jakość produktów, z których są przygotowywane posiłki. Poszukaj informacji na temat materiałów wykorzystywanych do produkcji stosowanych przez catering opakowań. Jeśli możemy przyczynić się do zminimalizowania produkcji plastiku, to wykorzystajmy tę szansę. Dbając o siebie możemy zadbać o planetę. Wykorzystajmy tę szansę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.