Wiadomości z Katowic

Czujesz, że utknąłeś w pracy ? Oto, jak iść do przodu

  • Dodano: 2022-11-29 05:45, aktualizacja: 2022-11-29 05:55

Opanowanie swojej kariery, poprzez zdobycie rzadkich i cennych umiejętności, nie jest łatwe. Często można odnieść wrażenie, że utknęło się w martwym punkcie - pracuje się bardzo ciężko, ale nie osiąga się szybko celu.

Dlaczego cięższa praca nie działa

Kuszące jest myślenie, że sposobem na utknięcie w miejscu jest po prostu cięższa praca. Choć jest to z pewnością ważny element, to jednak samo włożenie większego wysiłku nie gwarantuje uzyskania jakichkolwiek rezultatów. Kiedy coraz częściej wykonujesz pracę, nawyki, które masz w związku z wykonywaniem tych umiejętności, stają się coraz głębiej zakorzenione. Poprawa wymaga wyjścia poza te nawyki i robienia tego na tyle systematycznie, by uzyskać poprawę. Okazuje się, że jest to naprawdę trudne do osiągnięcia. Jeśli nie zwracasz uwagi na odpowiednie elementy swojej pracy lub jeśli środowisko nie jest zoptymalizowane pod kątem świadomej praktyki, może się zdarzyć, że po prostu wzmocnisz swoje stare wzorce, a nie zmienisz je na nowe. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na suprofit.com

Dwutorowa strategia

Najlepszym sposobem na dostosowanie świadomej praktyki do pracy z wiedzą jest skupienie się na dwóch różnych metodach:

Po pierwsze, dogłębnie zrozum swoją karierę poprzez prowadzenie badań. Wiele osób ma problemy z karierą (zwłaszcza na początku), ponieważ nie wiedzą jeszcze, jak ona działa. Na przykład wielu autorów literatury faktu uważa, że najlepszym sposobem na napisanie bestsellerowej książki jest rozpoczęcie od jej napisania. Jednak nie tak działa ta branża - zdobycie agenta, napisanie propozycji i zbudowanie publiczności zazwyczaj poprzedzają ten proces. Jeśli kiedykolwiek czułeś się zdezorientowany lub rozgoryczony tym, że niektórzy ludzie w twoim biurze ciągle awansują, podczas gdy ty jesteś ignorowany, istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze nie do końca zrozumiałeś, jak działa twój zawód.

Jak rzucić pracę na etacie

Po drugie, kiedy już zrozumiesz swoją karierę, stwórz projekty, które wymuszą poprawę konkretnych umiejętności. Właściwy rodzaj projektu nie tylko tworzy środowisko, w którym możliwy jest wzrost umiejętności, ale jest też często o wiele bardziej możliwy do zrealizowania niż zwykła próba uzyskania abstrakcyjnej "lepszości".

Oczywiście zarówno prowadzenie badań, jak i tworzenie projektów ma wiele niuansów. Jednak ta ogólna strategia: dowiedzieć się, jak działa twoja kariera, a następnie opracować projekty, dzięki którym staniesz się w tym naprawdę dobry, jest zaskakująco skuteczna.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.