Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Czyszczenie zbiorników - co warto wiedzieć?

  • Dodano: 2019-12-17 14:15

Przemysł wiąże się nie tylko z wytwarzaniem produktów – to także odpady, które trzeba zutylizować, w miarę możliwości przetworzyć, ale zanim do tego dojdzie – trzeba się ich pozbyć z zakładu. Jak to wygląda?

Przemysłowe sprzątanie i czyszczenie zbiorników

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że sprzątanie hal przemysłowych wiąże się z profesjonalnymi rozwiązaniami, rzadko spotykanymi w życiu codziennym. Służą do tego specjalne pojazdy sprzątające, utrzymujące czystość w zakładzie pracy. Jednak czyszczenia wymaga także sprzęt produkcyjny, w tym zbiorniki na materiały i odpady. Szczególnie widać to wszędzie tam, gdzie przetwarza się surowce – w przemyśle metalurgicznym, wapienniczym czy papierniczym – wykorzystywane są tam ogromne pojemniki, w których z czasem gromadzi się osad. Czyszczeniem zbiorników zwykle zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy – jest to zbyt wymagające przedsięwzięcie, by przeprowadziła je nieprzeszkolona pod tym kątem osoba.

Jak wygląda czyszczenie zbiorników?

W zależności od materiału, który trafia do zbiornika, czyszczenie jest mniej lub bardziej skomplikowaną czynnością. Najtrudniejsze są osady wapienne i powstające przy produkcji papieru, najłatwiej pozbyć się płynów lub materiałów sypkich. W każdym z tych wypadków czyszczenie zbiornika jest wykonywane etapami: najpierw podciśnieniowo wysysa się jego zawartość za pomocą specjalnego pojazdu, potocznie zwanego odkurzaczem przemysłowym. Tak naprawdę jest to rodzaj cysterny wyposażonej w pompę ssąco-tłoczącą o potężnej mocy – możliwe jest stosowanie w niej nawet dwustumetrowego węża. Następnie, gdy zbiornik jest już pusty, stosuje się myjkę wysokociśnieniową, by oddzielić osad od ścianek pojemnika – czasami konieczne jest wykorzystanie chemicznych środków czyszczących, czasem wystarczy woda.

Komu zlecić czyszczenie zbiorników?

Jeżeli prowadzimy zakład, w którym wykorzystywane są zbiorniki wymagające czyszczenia, to zależy nam na tempie i skuteczności prowadzonych prac. Warto więc skorzystać z firmy dysponującej najnowszym sprzętem, np. https://makowskimis.eu. Wybór sprawdzonej firmy zapewni szybkie oczyszczenie zbiornika, a więc krótszy przestój w pracy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.