Wiadomości z Katowic

Doradztwo kredytowe - jakie są korzyści ze współpracy?

  • Dodano: 2020-08-25 12:45

Znalezienie odpowiedniego kredytu to nie lada wyzwanie dla przeciętnej osoby niemającej zbyt dużej wiedzy w tej dziedzinie. Samodzielny wybór pochłania wiele czasu i sprawia, że często popełniamy błąd. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego. Na czym polega taka współpraca i jakie daje korzyści?

Na czym polega doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe jest branżą usługową, w której głównym celem jest przekazywanie klientom indywidualnym i biznesowym merytorycznej wiedzy na temat kredytów. Dzięki takiemu wsparciu jesteśmy w stanie łatwiej zaciągnąć dane zobowiązanie. Doradca kredytowy dysponuje bieżącą wiedzą na temat dostępnych kredytów i innych produktów bankowych na rynku. Podczas konsultacji analizuje on nasze potrzeby i indywidualnie dobiera lub rekomenduje nam produkty. Doradca kredytowy przedstawi nam też zasady udzielania kredytów i pożyczek oraz warunki, które musimy spełnić. Poznamy też naszą zdolność kredytową oraz to, jaki kredyt będzie dla nas odpowiedni. Doradca kredytowy poinformuje nas też o wymaganych dokumentach, które musimy dostarczyć bankowi przed podjęciem kredytu.

Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego?

Najlepszą rekomendacją dla odpowiedniego doradcy kredytowego będą nasi najbliżsi znajomi. Możemy poprosić o polecenie tych, którzy w przeszłości korzystali z usługi doradztwa kredytowego. Warto dowiedzieć się, jakie doradca kredytowy ma doświadczenie. Możemy to łatwo sprawdzić w internecie, gdyż większość osób działających w tej branży ma swoje strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych. Brak takich informacji w internecie powinien sprawić, że zapali się nam czerwona lampka. Ważnym aspektem, którym nie powinniśmy pominąć, jest oczywiście sprawdzenie opinii o danym doradcy kredytowym w internecie. Opinie możemy sprawdzić m.in. w Google lub na Facebooku. Po wytypowaniu odpowiedniego doradcy kredytowego warto z nim się skontaktować i dowiedzieć się, z jakimi instytucjami współpracuje. Może się to okazać kluczowe, gdyż najlepiej jak ekspert współpracuje z bankiem, którego jesteśmy klientem. Na wizytę warto zabrać swój raport z BIK i przekazać go doradcy z zapytaniem, jaki kredyt jesteśmy w stanie otrzymać.

Najważniejsze korzyści ze skorzystania z usług doradztwa kredytowego Niewątpliwie największą korzyścią ze skorzystania z usług doradztwa kredytowego jest zaoszczędzony czas. W innym wypadku musielibyśmy odwiedzić kilka lub więcej banków i zmarnować czas na rozmowę z pracownikami tych instytucji. Doradztwo kredytowe Warszawa szybko sprawdzi nam zdolność kredytową w ponad 20 bankach i poinformuje nas, na jakiej wysokości kredyt możemy liczyć. Na konsultacji zostaną nam też przedstawione informacje o pośrednich kosztach kredytu, takich jak ubezpieczenie niskiego wkładu, ubezpieczenie pomostowe, czy ubezpieczenie na życie. Dzięki udaniu się do profesjonalnego doradcy kredytowego znacznie przyśpieszymy proces kredytowy. Otrzymamy pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz zostaniemy poinformowani o bieżącym etapie procesu kredytowego czy o brakującej dokumentacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.