Dorotka urodziła się z zespołem downa i wadami serca. Obecnie ma już cztery lata. O pomoc dla dziewczynki zaapelował prezydent Świętochłowic, Daniel Beger w ramach swojego cotygodniowego cyklu „Charytatywna Niedziela”.
Prezydent apeluje o pomoc dla Dorotki
- Nasza córeczka Dorotka urodziła się z Zespołem Downa i wadami serduszka. Dzisiaj ma już cztery latka, starszą siostrę i młodszego braciszka. Zaraz po urodzeniu przeszła pierwszą ciężką operację ratującą życie. Po drugiej operacji serca zmagała się z okropnym bólem, który doprowadził do napięcia mięśniowego w rączkach i nóżkach. Dostała też oczopląsu – napisali rodzice Dorotki: Aleksandra i Wojciech.
Dorotka nie interesowała się zabawą, nie robiła postępów ruchowych. W końcu jej rodzice usłyszeli diagnozę. To dziecięce porażenie mózgowe i padaczka.
- Byliśmy załamani... - przyznali rodzice dziewczynki.
Jak przyznają, ich córka musi przyjmować sporo leków, wymaga też systematycznej rehabilitacji.
- Niestety nadal nie umie się sama poruszać i utrzymać głowy. Już zawsze będzie potrzebowała wózka. Ze względu na to, poruszanie się jest bardzo trudne, a dojazdy do lekarza bardzo męczące. Wszystko ułatwiłby samochód dostosowany do takich osób jak Dorotka – wskazują rodzice dziewczynki.
Dziewczyna uwielbia słuchać muzyki
Podkreślają, że czterolatka uwielbia słuchać muzyki, co ją bardzo uspokaja.
- Spacery to z kolei jej ulubiona część dnia. Widzimy, jak bardzo się wtedy cieszy i delektuje każdym promykiem słońca. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by pokazać jej, że pomimo wszystkich przeciwności, które napotkaliśmy, świat jest naprawdę piękny – dodają rodzie czterolatki.
Aby uczynić codzienność Dorotki łatwiejszą, jej rodzice zorganizowali internetową zbiórkę. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.
- Niestety koszty związane z zakupem są ogromne i znacznie wykraczają poza nasze możliwości. Pełni nadziei zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. W tej sytuacji każda złotówka przybliży nas do spełnienia tego największego marzenia – podkreślają rodzice Dorotki.
Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ!