Wiadomości z Katowic

„Koncertowa ekologia" jesiennie. Czwarte spotkanie z muzyką dla środowiska

  • Dodano: 2020-10-02 14:00

Fundacja W To Mi Graj, we współpracy z Miejskim Domem Kultury Bogucice-Zawodzie, zaprasza na wyjątkowe zajęcia z cyklu "Koncertowa Ekologia".

Bajki z ekologicznym morałem

Fundacja zaprasza na wspólne popołudnie z teatralną opowieścią dla dzieci, która w sposób zabawny i interaktywny dotykać będzie troski o środowisko naturalne (godz. 16:00) oraz atrakcjami dla małych i większych – zabawami, quizem, warsztatami (15:00-16:00 i 17:00-18:00).  Do tego wraz z instruktorami i artystami będzie okazja wziąć udział w inspirujących i ciekawych warsztatach ekologicznych. Uczestnicy uwolnią też swoje głosy i poznają nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com).

O godz. 14:00 będzie szansa, by posłuchać i podyskutować z ekspertami ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, oddział Bogucice o sprawach związanych z zero waste i ekologii na poziomie domu i działania każdego z nas. Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

Baśnie Zebrane dla każdego

A wieczorem, o godz. 18:00, zagrają dla was Baśnie Zebrane. Swoją muzykę krakowski zespół określa jako „baśniowy folk", co łączy w sobie mnóstwo różnych inspiracji z etno, rocka i jazzu. Baśnie Zebrane to mieszanka baśni, muzyki i dziedzictwa wielu kultur. Zespół posługuje się wyłącznie językiem polskim pisząc teksty autorskie oraz tłumacząc tradycyjne pieśni z języków rodzimych. Finaliści przeglądu „Nowe Źródła" zorganizowanego w ramach festiwalu Folkowisko, finaliści konkursu „Piosenkarnia" w ramach Festiwalu „Korowód", nagroda dla tekstu „Morowa" na przeglądzie „Piosenka Dziadowska Nowa", Ich koncert jest swoistą wędrówką poprzez czas i przestrzeń, odwołują się do uniwersalnych przeżyć, wartości i emocji. Autorem tekstów jest katowicki twórca Mateusz Świstak, prowadzący swoje działania pod szyldem Baśni na Warsztacie, znany także z popularnego kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę.

Szczegółowe informacje

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie dnia 03.10.2020, w godz. 14:00 – 19:00 na ul. Marcinkowskiego 13a w Katowicach.

Wstęp Wolny!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/937825433374278/

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia" jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

„Koncertowa ekologia" jesiennie. Czwarte spotkanie z muzyką dla środowiska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również