Wiadomości z Katowic

Miasto Katowice organizuje szkolenie dla lekarzy POZ dot. podstaw geriatrii

  • Dodano: 2021-10-15 06:45, aktualizacja: 2021-10-15 06:49

Miasto Katowice we współpracy ze Śląską Izbą Lekarską organizuje szkolenie pt. „Geriatria w praktyce lekarza rodzinnego - rady praktyczne", w którym mogą wziąć udział lekarze rodzinni przyjmujący pacjentów w Katowicach.

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej (zostanie jednak zarejestrowane dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w nim na żywo) i będzie bezpłatne dla uczestników.

Wzrost populacji seniorów w Katowicach, a szczególnie osób w najstarszych grupach wieku (31 645 tys. mieszkańców w grupach 75+ i 85+) w nieodwracalny sposób będzie zwiększał zapotrzebowanie na coraz większe wsparcie medyczne dla tej części społeczeństwa. Jednocześnie problemem jest niedobór lekarzy specjalistów z zakresu geriatrii. W związku z powyższym konieczne staje się rozpowszechnienie wśród lekarzy POZ, mających na co dzień kontakt z seniorami, wiedzy dot. najważniejszych kwestii z zakresu opieki zdrowotnej nad pacjentami 3 i 4 wieku.

Bezpłatne szkolenie on-line dla lekarzy przyjmujących pacjentów Katowicach poprowadzą lekarze specjaliści:

- dr n. med.  Jarosław Derejczyk,

- lek. med.  Piotr Seiffert,

- dr n. med. Janina Kokoszka-Paszkot,

- lek. med. Elżbieta Pyrkosz-Cifonelli.

Zdobyta przez lekarzy rodzinnych wiedza dot. leczenia osób starszych umożliwi seniorom miasta Katowice korzystanie z ich fachowych porad oraz utrzymanie jak najlepszego stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia.

Szkolenie odbędzie się 20 października br. w godz. 15-19. Szczegółowe informacje dot. zapisów znajdują się na stronie Śląskiej Izby Lekarskiej:

https://izba-lekarska.org.pl/izba-dla-ciebie/ksztalcenie/kursy/doskonalace/doskonalace/geriatria-w-praktyce-lekarza-rodzinnego-rady-praktyczne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również