Wiadomości z Katowic

Oszukał metodą na "BLIK". Rozpoznajesz tego mężczyznę?

  • Dodano: 2022-02-04 07:00, aktualizacja: 2022-02-04 07:08

Publikujemy wizerunek podejrzewanego o oszustwo metoda na „Blik”, który wypłacił z konta pokrzywdzonej tysiąc złotych. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr telefonu 47 85 123 10, 47 85 15 11 lub pod adresem e-mail: samochodowe@katowice.ka.policja.gov.pl.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na „Blik”, do której doszło 4 listopada 2021 roku. Podejrzewany mężczyzna nawiązał kontakt z kobietę, która wystawiła rzeczy na sprzedaż na jednej z aukcji internetowych, w celu potwierdzenia transakcji. Wykorzystując możliwość płatności Blikiem, wysłała kobiecie link w celu pobrania przez nią zapłaty i uzyskał w ten sposób dane numeru karty oraz kodu CCV. W efekcie kobieta została oszukana i z jej konta bankowego został skradziony tysiąc złotych. Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, wypłacił pieniądze z bankomatu zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 92/98.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr telefonu  47 85 123 1047 85 15 11 lub pod adresem e-mail: samochodowe@katowice.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • zygfryd

    Podobny do Jacka Jaworka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.