Wiadomości z Katowic

Oszukiwali przy remontach. Zawierali umowy i nie wywiązywali się z nich

  • Dodano: 2019-03-19 10:00, aktualizacja: 2019-03-20 11:37

Wydział Kryminalny Komisariatu Policji III w Katowicach prowadzi dochodzenie w sprawie szeregu oszustw popełnianych na terenie województwa śląskiego przez właścicieli firm remontowych ATHALIA, Pro4style oraz PGE sp.zo.o.

Zawierali umowy i nie wywiązywali się z ich postanowień

Sprawcy zawierali umowy na wykonanie remontu, pobierali zadatek i nie wywiązywali się z postanowień umowy, najczęściej wykonując minimalny zakres prac, bądź nie wykonując żadnych czynności.

Pokrzywdzonych działalnością wspomnianych firm może być więcej dlatego też apelujemy do wszystkich osób, które mogły zostać oszukane przez przedstawicieli firm o zgłaszanie się do Komisariatu III Policji w Katowicach, mieszczącego się przy ul. Książęcej 20 w Katowicach, tel. 32 200 3800.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego  Komisariatu Policji III w Katowicach prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustw  dokonywanych przez właścicieli firm remontowych. Jak ustalili katowiccy śledczy,   schemat działania wyglądał bardzo podobnie: przedstawiciel jednej z firm podpisywał umowę z pokrzywdzonym na wykonanie prac remontowych. Głównie były to prace związane z remontem całego albo części mieszkania albo na wykonanie mebli, wówczas firma pobierała od zainteresowanych zaliczkę w kwotach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeden z pokrzywdzonych wpłacił jednorazowo 60 tysięcy. Po otrzymaniu zaliczki firmy nie wywiązywały się z postanowień umowy, najczęściej wykonując minimalny zakres prac, bądź nie wykonując żadnych czynności. Wówczas kontakt telefoniczny z przedstawicielami firmy był utrudniony bądź wręcz niemożliwy. Nieuczciwy proceder, którym zajmują się obecnie katowiccy śledczy obejmuje lata 2017 – 2018, a osoby pokrzywdzone to mieszkańcy różnych miejscowości województwa śląskiego, m.in. Katowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Zabrza, Świętochłowic, Knurowa. W sprawie ustalono już 14 pokrzywdzonych. Dwaj właściciele firm usłyszeli już zarzuty dot. oszustw. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice – Zachód w Katowicach.  

Katowiccy policjanci otrzymali informacje, że  firmy mogły działać również w latach 2015 oraz 2016. Wówczas częściowo wykonywały zapisy zawartych umów remontowych. W związku z powyższym nie wykluczamy że pokrzywdzonych działalnością wspomnianych firm może być więcej dlatego też apelujemy do wszystkich osób, które mogły zostać oszukane przez przedstawicieli firm  o zgłaszanie się do Komisariatu III Policji w Katowicach, mieszczącego się przy ul. Książęcej 20 w Katowicach, tel. 32 200 3800. 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.