Wiadomości z Katowic

Strajk kobiet: Wczoraj w Katowicach protestowało ponad 20 tys. osób

  • Dodano: 2020-10-29 11:00, aktualizacja: 2020-10-29 16:10

Środa to kolejny dzień, który upłynął pod znakiem protestów przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Swoje niezadowolenie manifestują również mieszkańcy Katowic. Tym razem jednak protestujący spotkali się nie przed archikatedrą, a na katowickim rynku. W sumie na rynku zebrało się aż 20 tysięcy osób.

Protestujący wczoraj w Katowicach spotkali się nie przed archikatedrą jak do tej pory, a na rynku. Decyzję podjęto w związku wczorajszym wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który wezwał swoich działaczy i wyborców do obrony kościołów. Organizatorzy katowickiego protestu chcieli uniknąć prawdopodobnych starć. Na Facebooku podkreślali: 

- Pamiętajcie o tym, iż nasz protest jest przeciwko rządom PiS-u nie Policji. Śląska Policja nie raz wspominała, że wspiera nasz protest. Dlatego wszystkie hasła obraźliwe w stosunku do służb mundurowych są SILNIE nie na miejscu! Naszą złość, gniew i rozżalenie kierujemy w stronę Polityków nie Policjantów - pisali organizatorzy.

Uczestnicy spotkali się na rynku ok. godziny 19. Pół godziny później ruszyli w asyście policji aleją Korfantego w stronę katowickiego Spodka. Tł um zajął plac Kwiatowy, plac przed Skarbkiem, przed Teatrem Śląskim i okolice Rawy. Według szacunków policji we wczorajszym proteście wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również