Wiadomości z Katowic

Szpital tymczasowy w Katowicach gotowy na przyjęcie pacjentów

  • Dodano: 2020-11-30 09:45

Od dziś pierwsi pacjenci z COVID-19 mogą zostać przyjęci w szpitalu tymczasowym, jaki powstał w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po kilku tygodniach prac, działań organizacyjno-logistycznych placówka jest gotowa na przyjęcie chorych.

Szpital osiągnął swoją zdolność operacyjną (...) jest gotowy na przyjęcie pacjentów od jutra – zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W pierwszym etapie działania ten 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc internistycznych oraz 20 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej. W razie potrzeby będzie rozszerzać swoją działalność o kolejne łóżka. Obiekt będzie więc funkcjonował w systemie modułowym – wyjaśnił wojewoda. Szpital tymczasowy ma odciążyć inne placówki medyczne w naszym regionie.

Planujemy w najbliższym tygodniu odmrożenie około 700 miejsc „covidowych”, które są w szpitalach powiatowych i wojewódzkich – zapowiedział wojewoda.

Każdy pacjent, który do nas trafi zostanie otoczony opieką i zapewnimy mu obsługę medyczną i konsultację medyczną na jak najlepszym poziomie – podkreślił dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach dr n. med. Piotr Grazda, koordynujący funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Katowicach.

Podczas konferencji prasowej wojewoda podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę szpitala, który jest pierwszą tego typu placówką w województwie śląskim. W sumie w naszym regionie będą trzy szpitale tymczasowe dla pacjentów z koronawirusem.

Szpitalem patronackim utworzonej w MCK placówki jest SP ZOZ MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach.

Szpital tymczasowy w Katowicach gotowy na przyjęcie pacjentów

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.