Wiadomości z Katowic

Wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

  • Dodano: 2021-02-03 08:30, aktualizacja: 2021-02-03 08:39

W Katowicach przy ul. Gliwickiej 74 działa Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony na zlecenie miasta Katowice przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Osób Niepełnosprawnych oraz Im Samym „CONVIVERE". Placówka przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, będących mieszkańcami Katowic.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką wsparcia dziennego, w której osoby mogą przebywać od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Środowiskowy Dom Samopomocy świadczy m.in. następujące usługi: trening funkcjonowania w codziennym życiu, trening umiejętności spędzania wolnego czasu, poradnictwo psychologiczne, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych, terapia ruchowa.

W chwili obecnej Środowiskowy Dom Samopomocy dysponuje wolnymi miejscami

W celu uzyskania bliższych informacji, a także załatwienia formalności należy zgłosić się w Terenowym Punkcie Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach właściwym dla swojego miejsca zamieszkania.

Wykaz wraz z adresami i numerami telefonów zamieszczony jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również