"Topografia wolności"
- Dodano 2016-04-04
- Komentarzy: 0
Wystawa „Topografia wolności” to kolejna odsłona projektów „wolnościowych” zainicjowanych przez profesora Zbigniewa Bajka z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Teatr Korez zaprasza!
- Dodano 2016-03-31
- Komentarzy: 0
Zapraszamy na dwa spektakle w Teatrze Korez. W sobotę, 2-go kwietnia o 18.00 "POJEDYNEK".
Zajęcia w kwietniu w Muzeum Śląskim
- Dodano 2016-03-30
- Komentarzy: 0
Tajniki konserwacji dzieł sztuki, Akademia wideo-artu czy sztuka w wersji slow – to tylko nieliczne propozycje Muzeum Śląskiego w kwietniu.
Cała prawda o Donaldzie Trumpie - wkrótce pierwsza obszerna biografia miliardera
- Dodano 2016-03-25
- Komentarzy: 0
30 marca, nakładem Wydawnictwa Bukowy Las, ukaże się „Donald Trump. W pogoni za sukcesem”, autorstwa Michaela D’Antonio.
Klub Dobrej Książki
- Dodano 2016-03-24
- Komentarzy: 0
Kolejną nominację do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki otrzyma książka Sylwii Chutnik „Jolanta” (Znak Literanova, 2015).
Muzeum Śląskie zaprasza!
- Dodano 2016-03-22
- Komentarzy: 0
Muzeum Śląskie zaprasza w kwietniu!
Śląska Fotografia Prasowa 2015 - wyniki
- Dodano 2016-03-21
- Komentarzy: 0
Na konkurs Śląska Fotografia Prasowa 2015 do Biblioteki Śląskiej wpłynęło 626 zdjęć 64 autorów. Na wystawę konkursową Jury zakwalifikowało 148 zdjęć 27 autorów.
"Pchła szachrajka" w Teatrze Żelaznym
- Dodano 2016-03-18
- Komentarzy: 0
Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.
Billy Cobham i NOSPR
- Dodano 2016-03-18
- Komentarzy: 0
Billy Cobham wystąpi ze swoim bandem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Najlepsze dyplomy projektowe po raz 6. w Katowicach
- Dodano 2016-03-18
- Komentarzy: 0
Konkurs Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego.