Wiadomości z Katowic

Działania na rzecz dzieci i młodzieży w Katowicach

 • Dodano: 2021-06-09 06:45, aktualizacja: 2021-06-09 06:51

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, prowadzi następujące działania na rzecz dzieci i młodzieży:

 1. pomoc psychologiczna w sytuacjach kryzysowych w tym związanych z przemocą domową (za pisemną zgodą rodzica/opiekuna);
 2. pomoc interwencyjna np. zapewnienie schronienia poprzez umieszczenie w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub umieszczenie wraz z rodzicem/opiekunem w schronisku;
 3. pomoc dla rodziców w sytuacji kryzysowej dziecka;
 4. zamieszczono na stronie internetowej MOPS ulotki m.in. z informacją na temat miejsc udzielających pomocy dzieciom i młodzieży na terenie Katowic pt.:
 • "Jak pomóc dziecku, które doznaje przemocy domowej" ,
 • „Stop przemocy wobec dzieci i młodzieży".
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach
 • adres: Katowice ul. Mikołowska 31a
 • czas urzędowania od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00;
 • kontakt telefoniczny: 32 251 15 99 lub  32 257 14 82
 • e-mail oik@mops.katowice.pl

ulotka_przemoc_wobec_dzieci_1.pdf

ulotka_przemoc_wobec_dzieci_2.pdf

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • BiG_PaPa

  Z przykrością stwierdzam że działania w/w ośrodka są mało skuteczne, skupione tylko i wyłącznie na pomocy w kręgu matka-dziecko w odwrotnym przypadku ojciec-dziecko już Cię mają w [...]ie... Moją krytyczna opinia, podparta jest wieloletnimi próbami w uzyskaniu pomocy od różnych instytucji w Polsce i każdy umywa ręce, zrzuca winne na kogoś innego lub stwierdza że nie ma kompetencji dla tego z mojej strony apel do autorki tego artykułu żeby zamiast mydlić ludziom oczy podejmijcie działania wobec wszystkich i traktujcie wszystkich tak jak to mówi konstytucja bo na teraźniejszą chwilę te wasze działania są mało skuteczne... 3/4 pracowników MOPS to kobiety :) więc czego może oczekiwać facet w tych czasach... Przecież każdy z nas to agresor teraz kobiety zgłaszają i "Niebieska karta" jest robiona w chwilę, posiedzenia nie jawne-śledztwa a co w przeciwną stronę? Dla mnie marnujecie publiczne pieniądze i tworzycie jedną wielką klikę... Bo z mojego punktu widzenia i praktyki którą zdobyłem z wami stwierdzam że: (NIKT MI NIE POWIE ŻE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK "KOALICJA MIĘDZY KOBIETAMI" SZYDERA !...!

 • skrzywdzona

  Zgadzam sie.Jestem kobieta i stwierdzam,ze pan ma w 100 % racje.Zadna instytucja nic czlowiekowi nie pomoze.Przeszla i wiem,co pisze.W obecnej chwili mam depresje przez te niby pomoce poszczegolnych instytucji ,a rodzina przezywa tragedie.Czlowiek sam musi sobie pomagac.Cakowicie zgadzam sie,ze marnowane sa publiczne pieniadze na niekompetentnych i ukladowych pracownikow niektorych instytucji,Ktos powinien sie temu przyjrzec!!!!!!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.