Wiadomości z Katowic

Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy blisko...Unikatowa projekcja świetlna na Spodku

  • Dodano: 2020-04-28 07:45, aktualizacja: 2020-04-28 07:59

Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy blisko... Unikatowa projekcja świetlna na fasadzie katowickiego Spodka.

"Jeszcze będziemy blisko, jeszcze będziemy razem..." - dziesięć pokrzepiających fraz wyświetlonych zostanie na fasadzie katowickiego Spodka we wtorkową noc, 28 kwietnia br. 

Pomysłodawcami instalacji są Oskar Olszewski wraz z pozostałymi twórcami konceptu Gastro Fajer oraz pochodzący z Katowic artysta Paweł Krzywdziak. Akcję wspiera zarządca Spodka  i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, firma PTWP Event Center. Relację live z projekcji będzie można oglądać w Internecie. 

Zaprojektowaliśmy instalację świetlną, której celem jest przekazanie pozytywnego  i pokrzepiającego komunikatu dla miejskiej społeczności, odczuwającej skutki izolacji. Zależało nam na prostym i szczerym przekazie, dotykającym obszarów, których najbardziej brakuje nam w czasie pandemii – tłumaczy Oskar Olszewski z Gastro Fajer.

Projekcję postanowiliśmy wyświetlić na katowickim Spodku – miejscu jednoznacznie kojarzącym się ze społecznym i rozrywkowym obliczem miasta. Forma instalacji nawiązuje do tekstowych wiadomości, które wysyłamy codziennie najbliższym – dodaje Paweł Krzywdziak.

Projekcję świetlną na fasadzie Spodka zaplanowano na wtorek 28 kwietnia br., około godz. 21.

Będzie ją można oglądać na Facebook’owych profilach Gastro Fajer i Spodka. Po projekcji powstanie materiał wideo upamiętniający wydarzenie.

Spodek, hala legenda, miejsce niezwykłych przeżyć, koncertów, arena emocjonujących meczów, jedna z architektonicznych ikon Katowic, istnieje – pokonując różne wyzwania  i trudności – już od blisko 50 lat. Historia i potencjał zobowiązują. Od prawie pół wieku Spodek jest z Katowicami, a Katowice ze Spodkiem. To dla mieszkańców Katowic i regionu te pokrzepiające słowa. Razem trwamy i razem przetrwamy – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i Spodka. – Zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje o nowych datach wydarzeń przeniesionych z powodu epidemii COVID-19– dodaje.

Dotychczas zarządca Spodka włączał się w inicjatywy o charakterze społecznym, poprzez podświetlanie obiektu w kolorze danej akcji, np. 7 kwietnia br. w Dniu Pracownika Służb Zdrowia i Światowym Dniu Zdrowia, w geście podziękowania Spodek rozbłysnął w kolorze niebieskim. Wcześniej, solidaryzując się w walce z przemocą domową wobec kobiet w ramach inicjatywy "Orange the World" elewację podświetlono na kolor pomarańczowy; w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, najbardziej charakterystyczny budynek w Katowicach został podświetlony w biało-czerwonych barwach. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również