Wiadomości z Katowic

Fotowoltaika coraz popularniejsza w Toruniu

  • Dodano: 2019-12-02 12:45

Zainteresowanie alternatywnymi wobec węgla źródłami energii rośnie w całej Polsce, także w Toruniu. Nic dziwnego – świadomość ekologiczna jest coraz większa, a odnawialne źródła energii są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także pozwalają obniżyć rachunki za prąd.

Fotowoltaiczna elektrownia przy szpitalu w Toruniu

Panele słoneczne kojarzą się przede wszystkim z zasilaniem gospodarstw domowych. Chyba każdy kojarzy widok paneli na dachach domów lub na miejskich latarniach, znajdują one jednak zastosowanie także przy zasilaniu magazynów, hal produkcyjnych i dużych budynków. W Toruniu fotowoltaika wykorzystywana jest chociażby przy zasilaniu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego czy Miejskich Przychodni Specjalistycznych, a także Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Nie tylko dla zdrowia

Zielona energia pomaga nie tylko niwelować szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia; przede wszystkim jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska, niż paliwa kopalne. Poza dostarczaniem energii do gospodarstw czy przedsiębiorstw może być wykorzystywana np. do ładowania samochodów elektrycznych. W Toruniu niewielkie kolektory słoneczne są montowane również na ławkach, dzięki czemu mieszkańcy mogą bezpłatnie doładować telefon podczas spacerów po mieście. Fotowoltaika wiąże się także ze znacznymi oszczędnościami – mimo początkowych kosztów w dłuższym czasie nie tylko się zwraca,, ale może wręcz przynosić zyski. W Toruniu, podobnie jak w innych miejscowościach, osoby planujące zainstalować panele fotowoltaiczne mogą skorzystać z licznych programów finansowania, dzięki czemu korzyści są jeszcze większe.

Jakie firmy instalują fotowoltaikę w Toruniu?

Istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych. W Toruniu jest to np. https://ozetechnologia.pl/94/fotowoltaika Najlepiej jest szukać firm, które nie tylko dostarczą nam panele, ale także zajmą się ich instalacją – dzięki temu będziemy mieć pewność, że instalacja będzie działać bezawaryjnie i w pełni wydajnie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.