Wiadomości z Katowic

Przekroczył prędkość i prowadził pod wpływem narkotyków

  • Dodano: 2022-01-28 07:00, aktualizacja: 2022-01-28 07:15

Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę i marihuanę. Wpadli podczas kontroli drogowej, kiedy przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierujący dodatkowo odpowie za jazdę pod ich wpływem.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia

Do zatrzymania mężczyzn doszło wczoraj wieczorem na ulicy Krakowskiej. Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli citroena w związku z popełnionym przez kierującego wykroczeniem. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 11 km/h. W trakcie kontroli zachowanie kierującego i pasażera wskazywało, że mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. 38-letni kierujący potwierdził, że palił marihuanę i okazał policjantom metalową fifkę. Mundurowi zatrzymali mężczyzn. Podczas przeszukania ujawniono przy nich kolejne narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 430 porcji dilerskich amfetaminy oraz ponad 7 porcji dilerskich marihuany. Kierujący i jego 32-letni pasażer zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej katowickiej komendy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi kara do 3 lat więzienia. Kierujący, który był już zatrzymywany przez policjantów m.in. za kradzieże, oszustwo i przywłaszczenie, odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Sporządzono również wniosek do sądu o ukaranie za przekroczenie prędkości.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zachwydzony obyfawel

    Najważniejsze że policja złapała Jacka Jaworka. Wszyscy mówią że to leniwe matoły, co tylko potrafią stać pod tesco na włączonym silniku kilka godzin, żeby wystawiać nielegalne mandaty za brak szmaty. Mówią też o nich że to patałachy bo od 25 lat nie potrafią znaleźć mordercy swojego komendanta głównego. Ale to wszystko kłamstwa i zatrzymanie Jacka Jaworka to potwierdza że polizja jest super.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.